fbpx

Tasuta avaliku esinemise videokursus


SAA OLULISELT PAREMAKS KUI NEED, KES SIND LAVAL OLLES TÜÜDANUD ON

Saadan Sulle 7 esinemisega seotud õppetundi, mida iga esineja teadma peaks

Popupi vorm

Hoian Sinu andmed 100% kaitstuna. Ka minule ei meeldi spämm! Meie privaatsuspoliitika

Käte kasutamine

“Inimene, kes teeb vea, aga ei paranda seda, teeb juba teise vea”

Konfutsius (551-479 e.Kr), Vana-Hiina õpetlane ja filosoof

Käte kasutamine esinemise ajal

Paljude esinejate jaoks on probleemiks, mida kätega peale hakata. Nii nad siis teevadki nende kätega kõike sellist, mis kuulajatele ilmselgelt silma torkab: sügavad, keerutavad sõrmi, panevad käed rinnale risti jne. Ühesõnaga: teevad kõike muud peale selle, mida tegelikult võiks teha- žestikuleerida. Seetõttu- kasuta käsi oma esinemises enda kasuks järgmiste juhtnööride abil:

  • Tekita olukordi käte kasutamiseks: kirjelda kui suur või väike mingi asi on. Räägi, mitu punkti te saate ja näita seda näppudel.
  • Kasuta erinevaid liigutusi, vastasel korral paistad välja nagu robot. Samuti alandab etteaimatavus publiku tähelepanu.
  • Pane käed aplausi asendisse – see on puhkeasend pausi ajal. Rääkima hakates lähevad käed iseenesest lahku- mõnikord laialt, mõnikord veidi. Suuremas ruumis saad teha avaramaid, väiksemas ruumis väiksema amplituudiga žeste.
  • Tee julgeid žeste – need sisaldavad kindlust ja autoriteeti. Kui on vaja viha väljendada, siis viibuta rusikat; kui süüdistada- osuta sõrmega jne.
  • Ära õpi omi liigutusi pähe. Mõtle, mis liigutusi Sa jutu sees kasutad, kuid ära õpi neid pähe- publik saab sellest aru ja see näeb naeruväärne välja.

Vaata ka blogi rubriiki, mis räägib kehakeelest. Leiad selle SIIT.

Video valmimist toetas Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor www.eek.ee

Inspireeriv ja julgustav avaliku esinemise koolitus igasuguse esinemiskogemusega inimesele

Ainult eraldi tellitava sisekoolitusena