fbpx

Tasuta avaliku esinemise videokursus


SAA OLULISELT PAREMAKS KUI NEED, KES SIND LAVAL OLLES TÜÜDANUD ON

Saadan Sulle 7 esinemisega seotud õppetundi, mida iga esineja teadma peaks

Popupi vorm

Hoian Sinu andmed 100% kaitstuna. Ka minule ei meeldi spämm! Meie privaatsuspoliitika

Veenvalt rääkimine

Veenvalt rääkimine

“Ärge laskuge vaidlusesse, aga kui teid on ummikusse aetud, esitage asjassepuutumatu küsimus, nõjatuge rahuloleva muigega tooli seljatoele ja seni, kuni teie partner püüab mõista, milles asi, vahetage kiiresti jututeemat.”
– Bunueli seadus

Veenmiskõne eesmärgiks on panna Sind tegema seda, mida kõneleja tahab, et sa teeksid. Näiteks: “hääleta minu poolt” või “osta minu toodet”.

Kuidas olla veenev?

  • Juhul kui publik ei oska Sinu teema kohta vastuargumente välja tuua, siis pole ka Sinul mõtet neist omal algatusel rääkida. Ehk siis- kasuta ainult ühepoolseid argumente ja just neid, mis sind toetavad. Kui publik annab märku, et nad ka asja varjupoolest midagi teavad, siis pead olema valmis nende vastuargumentidega tegelema.
  • Selle asemel, et inimestele asja omadustest rääkida (Automüüja: “See auto kulutab keskmiselt ainult 6,5 l kütust 100km kohta..”), võiksid Sa rääkida parem seda, millist kasu inimesed sinu jutu tulemusena saavad (Automüüja: “See auto kulutab keskmiselt ainult 6,5 l kütust 100 km kohta. Sinu jaoks tähendab see seda, et aastase läbisõidu korral võidad Sa ainuüksi kütuse pealt 4500 krooni”).
  • Kas Sa oled vaielnud inimestega, kes Sind kuulata ei taha ja ütlevad enne asjasse süvenemist, et Sinu plaan ei toimi? Küsi teinekord neilt, milline võiks olla alternatiivne plaan või kuidas seda paremini teha saaks ja Sa näed, et paljud kostavad selle peale midagi taolist: “Ma ei tea, kuidas õige on, aga sinu plaan kindlasti ei toimi!”. No ei ole ju veenev, eksole? Seetõttu- paku alati välja võimalik lahendus või alternatiiv.
  • Oled Sa kuulnud, kuidas keegi ütleb: “Aga ma rääkisin nad nüüd surnuks”. Jah, see on kena küll, aga mis kasu Sul sellest surnud kuulajast on. Mõnedel esinejatel on halb omadus omaenda sõnamulinasse ära uppuda. Katsu seda lõksu vältida ja kui näed, et ainuüksi sõnadest kasu ei ole, siis kasutagi erinevaid võtteid- tee joonis, näita statistikat, esita graafikuid- kõike, mis Sinu juttu paremini näitlikustada võiks.
  • Meenutame jõule, kus Sa oma perekonnaga pidulauas istud ja keegi samal ajal televiisorist kanaleid vahetab. Ühel hetkel satub ta kanali peale, kus näidatakse Somaalia näljahädalisi ja alla jooksevad telefoninumbrid, kuhu helistades saad annetada kas 25 kr või 100 kr. Sa vaatad oma verivorsti ja seejärel neid kurbi nälginud mustanahalise lapse silmi ja juba tõstadki käe, et helistada ja raha annetada… Seda nimetatakse süütunde rakendamiseks. Kui sinu teema juures süütunde rakendamist kasutada annab, siis võid seda kasutada

Inspireeriv ja julgustav avaliku esinemise koolitus igasuguse esinemiskogemusega inimesele

Ainult eraldi tellitava sisekoolitusena