Avaliku esinemise kohta aeg-ajalt ikka raamatuid ilmub. Mitte just ülemäära tihedalt, aga raamatukogust peaksid sa siiski materjali piisavalt leidma. Selleks, et sinu otsinguid natuke aidata, toon allpool välja viis parimat eesti keeles ilmunud raamatut, mida sa avaliku esinemisega seotud raamatut, mida lugeda võiksid
Malcolm Kushner “Avalik esinemine. Käsiraamat”. Koge 2000.
Ilmselt sa seda enam poest ei leia, aga kui peaksid kusagilt vanaraamatute müügist seda leidma, siis soovitan soojalt see ära osta. Minu arust on tegu parima selles valdkonnas eesti keeles ilminud raamatuga. Teda on hea ja kerge lugeda, ta on lõbus ka ja mis peamine- sisaldab ca 368lk asjalikku materjalid. Ülevaate leiad SIIT.
Maret Prits “Olge sõna peremees”, Atlex 2002.
176lk paks, vahepeal natuke liiga palju tehnilist juttu ja seetõttu väheke kuiv lugemine, aga esinemise kohta saad paljugi teada. Ülevaate leiad SIIT.
Dale Carnegie “Suurepäraseks kõnelejaks kiiresti ja lihtsalt”, ILO 2000.
Hoolimata sellest, et raamat ise on kirja pandud eelmise sajandi 50-ndatel, kehtivad kõik raamatus välja toodud põhitõed ka täna. Hulk asjalikke näited ja nõuandeid 240lk peal. Vaata SIIA.
James Borg “Veenmine. Inimeste mõjutamise kunst”, Tänapäev 2009.
Kuivõrd sinu eesmärgiks on inimesi oma esinemisega mõjutada, siis see raamat sobib just selleks otstarbeks üsna kenasti. Lihtne lugeda ja põnevat kraami pungil täis. Ülevaate leiad SIIT.
Romilla Ready ja Kate Burton “Neurolingvistiline programmeerimine võhikutele”, Ersen 2010.
Ära lase ennast keerulise nimega pealkirjal petta – sellest raamatust saad palju teadmisi oma kehakeele, sõnumi koostamise ja üldise suhtlemise kohta. Lisainfot saad SIIT.
Oskad ehk ise veel mõningaid põnevaid raamatuid soovitada? Anna sellest siin all kommentariumis märku!