fbpx

Tasuta avaliku esinemise videokursus


SAA OLULISELT PAREMAKS KUI NEED, KES SIND LAVAL OLLES TÜÜDANUD ON

Saadan Sulle 7 esinemisega seotud õppetundi, mida iga esineja teadma peaks

Popupi vorm

Hoian Sinu andmed 100% kaitstuna. Ka minule ei meeldi spämm! Meie privaatsuspoliitika

Õuduslugu nr 6 “Eputav esineja”

Klassis on ca 40 tudengit. Mehi ja naisi ühepalju ja kuivõrd on tegu kaugõppe grupiga, siis grupi keskmine vanus on ca 28 aastat. Sel õhtul algab neil loengukavas raskesti omandatav reaalaine, mida järgneava 24 tunni jooksul annab ca 30-35-aastane naisõppejõud.

Meetodid, kuidas kuulajaid hämmastada

Kui õppejõud kohale jõuab, siis selgub, et tegu on üsna väljakutsuvalt riietuva naisterahvaga – kõrged kontsad, kergelt ülalpool põlvi lõppev lühike seelik, üsna avar dekoltee ja lahtised juuksed.

Loengu käigus jalutab ta kontsade kips-kõps-kips-kõps klõksudes klassi ees. Igal tagasipöördel viskab ta pead küljele heites oma juukseid nagu mõnes šampoonireklaamis nähtud naine.

Veidi kummalisemaks läheb käitumine siis, kui ka kätega lauale toetudes end ettepoole kummardab… Kõige tipuks meeldib naisõppejõule veel aeg-ajalt ka jalga üle põlve hoides laual istuda.

Kui 90 minuti pärast jõuab kätte esimene vahetund, siis selle kuulajaskonna naistudengid on siiralt leilis. Nende jutust jäävad kõlama laused “Sa vaata, kuidas ta flirdib” ja “Sa vaata, kuidas ta end välja pakub!”. Miskipärast kordub eriti tihedalt lause “Ja kuidas ta veel oma juukseid loobib, uhhhhhh!”.

Samas ei saa meestudengid kuidagi aru, milles probleem on. Nimelt: ainuke selge mõte, mis neil terve selle asja kohta peas on, kõlab homersimpsonlikult “Aaaarrghhhhhhh!”.

Mida sinul sellest loost õppida on?

Loo alguses sai mainitud, et tegu oli raskesti omandatava reaalainega. Nüüd aga, selle asemel, et keskenduda esineja sõnumile, keskendusid tudengid kõigele muule – riietusele, käitumisele jne. Selle asemel, et sõnumi üle järele mõelda, mõeldi hoopis midagi muud. Ja muidugi, tänu kirjeldatud tegevustele ei mõjunud esineja eriti usaldusväärselt.

Pea meeles, et esineja riietus ja käitumine peavad esinemise ajal olema sellised, mis sõnumilt tähelepanu kõrvale ei juhi. Õigupoolest peaks olema sinu riietus selline, et kui kuulaja käest peaks keegi õhtul küsima “Mis esinejal seljas oli?”, siis peab ta selle üle sügavalt järele mõtlema.

Sama käib ka sinu käitumise kohta – alati pead sa vaatama, mida just konkreetsest kuulajaskonnast lähtuvalt sa teha võid ja mida mitte. Käitumine on ju osa sinu sõnumist, seega ei tohi sa midagi eriskummalist tehes seda ära rikkuda.

Kui soovid teada saada, mida sa veel suurepärase esinemise tegemiseks tegema peaksid, siis vaata minu avaliku esinemise tasuta videokursust. Ühineda saad sellega siinsamas, sisestades üleval nurgas olevasse vormi oma andmed.

Janek Tuttar
Janek Tuttar

Janek Tuttar on kodulehe AvalikEsinemine.net autor ja omanik. Samuti on ta ka Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor avaliku esinemise ja suulise eneseväljenduse ainete lektor.

Siin lehel kirjutab ta eelkõige sellest, kuidas iseendaga erinevates avaliku esinemise situatsioonides toime tulla.

Artikleid: 149

Inspireeriv ja julgustav avaliku esinemise koolitus igasuguse esinemiskogemusega inimesele

Ainult eraldi tellitava sisekoolitusena