7 asja, mida väga head esinejad edu saavutamiseks teevad!

Igal aastal peetakse maailmameistrivõistlusi ka avalikus esinemises, kus üle maailma keskeltläbi 25 000 inimest alustab sellele auhinnale jahti. Darren LaCroix on mees, kes võitis selle võistluse aastal 2001. Seda tema tehtud võidukõnet näed SIIT.

Selles all olevas videos (9min 24sek) võtab ta aga kokku seitse asja, mida väga head esinejad edu saavutamiseks teisiti teevad kui tavainimesed. Panen lühidalt ja ülevaatlikult selle siia ka eesti keeles kirja. Soovitan siiski ka video läbi vaadata kuna sealt saad parema fiilingu ja muidugi ka lisainfot.

Lähene oma esinemistele teisiti kui seda tavaliselt tehakse

Sa ei pea alati tegema nii nagu teised. Mõtle alati, mida sa saad teha selleks, et sinust veelgi parem esineja saaks.

Näe vaeva oma esinemise sissejuhatusega

Selle asemel, et mingisugust kuiva enesetutvustust või laialivalguvat jama ajada, mõtle läbi, kuidas sa kohe esimeste hetkedega kuulajate huvi saad äratada jms.

Esimene asi – kontakti loomine!

Kõige tähtsam ei ole kohe oma jutuga peale hakata või hoopiski kuulajatega positiivse kontakti loomine. Kui sa seda ei tee, siis kuulajatel on “kõrvad kinni” ja nad ei viitsi sind kuulata.

Tee piisava pikkusega pause.

Seda ei tee sa mitte niivõrd enda kui just kuulajate pärast – nii annad neile aega sinu jutu üle järele mõelda ja teksti seedida.

Muretse suuremas mõõdus

See tähendab eelkõige, et jäta muretsemine selle üle, mida sinust arvatakse ja keskendu sellele, millist kasu kuulajad sinu esinemisest saavad. Mõtle veelgi suuremalt ja tunne hoopiski muret selle üle, mis sinu jutust kuulajatel veel ka kolme päeva pärast meeles on.

Kasuta oma esitlustes huumorit

Huumori kaudu saad sa oma sõnumit oluliselt paremini kohale viia. Iga lugu on võimalik mõnusa huumoriga vürtsitada – sinu asi on see sealt lihtsalt üles leida.

Ihalda tagasisidet

Tagaside on asi, mis aitab sul järgmistel kordadel oma kõnet veelgi täiustada ka siis kui sa ise sellega juba päris rahul oled. Seega küsi oma kuulajatelt alati võimalikult palju tagasisidet, sest nii lased sa oma järgmistel kuulajatel veelgi parema esinemise osaks saada.

Janek

Janek Tuttar on kodulehe AvalikEsinemine.net autor ja omanik. Lisaks sellele on ta ka Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor avaliku esinemise ja suulise eneseväljenduse ainete lektor.

Lisaks siin kirjutamisele kirjutab ta aeg-ajalt ka Äripäevale ja portaalile sekretar.ee kõigest sellest, kuidas iseendaga erinevates avaliku esinemise situatsioonides toime tulla.

Sarnasel teemal veel

1 thought on “7 asja, mida väga head esinejad edu saavutamiseks teevad!

Comments are closed.

Kõige olulisemad esinemise põhitõed, mida teadma pead

AVALIKU ESINEMISE TASUTA VIDEOKURSUS

Saadan Sulle seitse videot, mis sisaldavad erinevaid tehnikaid selle kohta, kuidas laval särada ja oma sõnum edukalt edasi anda
NB! Hoian Sinu andmed 100% kaitstuna. Ka minule ei meeldi spämm!
SAADA VIDEOD
close-link