Diplomitöö kaitsmine

Diplomitöö kaitsmine – kuidas seda edukalt teha? (video)

Diplomitöö kaitsmine tekitab väga paljudes inimestes tavapärasest suuremat esinemishirmu. See kvalifitseerub ilmselt esinemishirmu põhjustajana valdkonda “Esinemise tähtsusest tulenev hirm”. Mõni aeg tagasi kirjutasin ma siia loo “Juhend tudengitele: Kursusetöö kaitsmise nõuanded” Soovitan sellel lingil olev lugu samuti üle vaadata.

Lisaks vaata veel üle ka postitus, kus ma toon välja kümme küsimust, mida sa endale enne diplomitöö kaitsmisele minekut esitada võiksid. Leiad selle siit.

Diplomitöö kaitsmine

Täna soovitan ma sul kaitsmistega seoses meeles pidada, et diplomitöö kaitsmine on sarnane kursusetöö kaitsmisega ja needsamad nipid, mis kehtivad seal, töötavad kindlasti ka siin. Suurim vahe on neil see, et diplomitöö kaitsmine kestab kauem ja küsimustele pead rohkem vastama.

Selleks, et sul aga kogu protsessist parem ülevaade oleks, tegin ma oma videokooli raames ühe õppevideo, mis sulle kindlasti väärt nõuandeid annab. Kui oled selle ära vaadanud, siis viska pilk peale ka intervjuule, mille tegin professor Kaja Tamperega, kes räägib selles, kuidas magistritööd ja lõputööd edukalt kaitsta.

Kui soovid teada saada, mida sa veel suurepärase esinemise tegemiseks tegema peaksid, siis vaata minu avaliku esinemise tasuta videokursust. Ühineda saad sellega siinsamas, sisestades ülanurgas olevasse vormi oma andmed.

Video valmimist toetas Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor www.eek.ee

Sarnasel teemal postitused

Kes on Janek Tuttar?

Janek Tuttar on kodulehe AvalikEsinemine.net autor ja omanik. Lisaks sellele on ta ka Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor avaliku esinemise ja suulise eneseväljenduse ainete lektor. 

Siin lehel kirjutab ta kõigest sellest, kuidas iseendaga erinevates avaliku esinemise situatsioonides toime tulla.

  • +372 5623 0397
  • info@avalikesinemine.net

Jaga postitust

3
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
10 loetuimat avaliku esinemise blogi lugu | Avalik esinemine » Tasuta õppematerjalid, videod ja e-kursusSuhtlemistõkked ehk miks kuulajad sind ei kuula | Avalik esinemine » Tasuta õppematerjalid, videod ja e-kursusLõputöö kaitsmine: 10 kontrollküsimust, mis sind aitavad | Avalik esinemine » Tasuta õppematerjalid, videod ja e-kursus Recent comment authors
  Telli e-mailile  
newest oldest most voted
Notify of
trackback

[…] Lõputöö kaitsmine on tegevus, mida vähesed naudivad. Enamasti muretsetakse enne kaitsmist endal müts peas halliks ja mõeldakse asi palju hullemaks kui see tegelikult on. […]

trackback

[…] õpetanud. Mida on sinul mulle avaliku esinemise kohta õpetada?” Seesama võib kehtida ka nt diplomitööde kaitsmisel, kus tudeng kardab, et tema jutt ei ole õppejõududest koosnevale komisjonile piisavalt […]

trackback

[…] 2. Diplomitöö kaitsmine – kuidas seda edukalt teha? (video) […]