Õuduslugu nr.3: "Pidulik jõulukõne"
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

Esinejate “Pärlid” 1.osa

“Kui sa ei saa olla hea eeskuju, siis ole hirmus hoiatus.” Catherine Aid

Selles postituses käsitlen peamisi vigu, mida kursustel või koolitustel osalenud inimesed on esinejate puhul täheldanud. Järelikult peaks siin olema lühike ülevaade kõigest sellest, mida ka Sina oma esinemisel teha ei tohiks.

Vaata üle ka selle sarja järgnevad postitused “Esinejate “Pärlid” II osa” ja “Esinejate “Pärlid” III osa”

Näppude keerutamine

Esineja keerutab juba tund aega oma pöidlaid päripäeva. Tudeng võtab südame rindu ja küsib: “Kas te kuidagi teistmoodi ei oska oma pöialdega toime tulla?”. Esineja vastab: “Oskan küll” ja keerutab edaspidi pöidlaid vastupäeva. Algaja trikimees saab siit omad esimesed näpunäited küll kätte, mitte enamat.

Parasiitsõnad ja -žestid

Igas kuulajaskonnas on vähemalt üks inimene, kes loeb kokku kõik need korrad, kui sa kasutad mingit sinule iseloomulikku parasiitsõna (”põhimõtteliselt”, “nagu”, “siis”…) või -þesti. Esimese pausi ajal jagab ta oma tähelepanekuid teistega, kes samuti edaspidi sinu tegevust samas suunas jälgivad.

Prillidega mängimine

Esinejal on kaasas vähemalt kaks paari prille: lugemiseks ja niisama vaatamiseks. Hajameelselt võtab ta ühed eest ja vahetab teiste vastu. Vahepeal puhastab ta mõtlikult üht prillipaari oma kuuesabaga, teist paari taskust võetud taskurätiga. Sellest tuleneval pideval esinemispausil loodavad kuulajad, et esineja valet prillipaari ette pannes kuhugi tehnika otsa ei komistaks. Et puhastamine sujuvamalt läheks, mõmiseb esineja sinna vahele veel ka midagi arusaamatut.

Vuntside silumine ja näppude vahel juuste keerutamine

Esimene on meesterahvastele omane, teine käib peamiselt naisterahvaste kohta. Mõni üritab vurre kelmikalt ülespoole sikutada, teine jälle oma habemest mingit terava otsaga torkerelva teha. Naisterahvas samas on võtnud nõuks esinemise käigus oma juustele lokirulle kasutamata tuliuued lokid teha. Mõnikord jäävad näpud juustesse sedaviisi kinni, et lahtisaamine nõuab auditooriumi ees tunnikese tugevat tööd.

Laua taga istudes rääkimine

Katsu seda tehes veel ka oma arvuti taha sukelduda, hästi vaikselt või monotoonselt rääkida ja kord tunni jooksul arvuti tagant välja vaadates imestada, miks enamik kuulajaskonnast magab. Sobiv eelkõige sellisele kuulajaskonnale, kellel öises vahetuses tööl käies kodus uneaega napib.

Pliiatsi või markeriga jändamine

Esineja võitleb närviliselt oma käes olevat pliiatsiga justkui tahaks seda pooleks murda. Kuulajad ootavad seda hetke suure põnevusega. Tulevased rammumehed saavad paar nippi, kuidas jõudu kasutada.

Sarnasel teemal postitused

10 käsku

Avaliku esinemise 10 käsku

Tegin kunagi oma loengutes väikese harjutuse, kus tudengid grupitööna said vabas vormis kirja panna “Avaliku esinemise 10 käsku”, mida iga esineja järgima peaks. Toon allpool

Loe edasi »

Kes on Janek Tuttar?

Janek Tuttar on kodulehe AvalikEsinemine.net autor ja omanik. Lisaks sellele on ta ka Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor avaliku esinemise ja suulise eneseväljenduse ainete lektor. 

Siin lehel kirjutab ta kõigest sellest, kuidas iseendaga erinevates avaliku esinemise situatsioonides toime tulla.

  • +372 5623 0397
  • info@avalikesinemine.net

Jaga postitust

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Telli tasuta videokursus

Saa oluliselt paremaks kui need, kes Sind laval olles tüüdanud on.

Saadan Sulle 6 esinemisega seotud õppetundi, mida iga esineja teadma peaks.

Hoian Sinu andmed 100% kaitstuna. Ka minule ei meeldi spämm!

Meie privaatsuspoliitika

KONTAKT

  • Võta ühendust
    +372 5623 0397
  • Saada e-kiri
    info@avalikesinemine.net
Kas soovid saada paremaks esinejaks kui need, kes Sind laval olles tüüdanud on?

AVALIKU ESINEMISE TASUTA VIDEOKURSUS

Saadan Sulle seitse videot, mis sisaldavad hoolikalt valitud tehnikaid selle kohta, kuidas laval särada ja oma sõnum edukalt edasi anda.
NB! Hoian Sinu andmed 100% kaitstuna. Ka minule ei meeldi spämm!
Meie privaatsuspoliitika
SAADA VIDEOD
close-link