Avaliku esinemise peamised vead
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

Esinejate “Pärlid” 2.osa

“Mõned asjad on nii tõsised, et tuleb nende üle naerda.” Niels Bohr

Selles postituses jätkan peamiste vigadega, mis koolitustel osalenud inimestel on teiste esinejate puhul silma jäänud. Järelikult peaks siin olema lühike ülevaade kõigest sellest, mida ka Sina oma esinemisel teha ei tohiks.

Vaata üle ka selle sarja ülejäänud lood “Esinejate “Pärlid” I osa” ja “Esinejate “Pärlid” III osa”

Nina nokkimine

Kas soovid siia juurde veel lisakommentaari?

Pidev riiete kohendamine

Kuulajatele jääb mulje, et esineja on ilmselgelt deliiriumis kuivõrd ta pidevalt oma õla pealt midagi ära lükkab. Esineja on samas veendunud, et ta peab nähtamatut tolmukübet pintsakult eemaldama. Mõni meessoost esineja jälle rebib või kohendab pidevalt oma lipsu nii, et kuulajad on siiralt hirmul- ega ta  ennast kogemata ära seal ees ei kägista.

Olen kohanud ka naisterahvast, kes oma pikka salli nii kõvasti sikutas, et ta selle tulemusena esinemise lõpus näost täiesti punane oli. Tõenäoliselt sado-masohhistliku suunitlusega kuulajaskonna jaoks sobiv variant.

Naisterahvastel on kombeks veel ka oma klieti/seelikut siluda. Kui väikesed tüdrukud rullivad seelikut esinemise ajal üles, siis täiskasvanud naistel on kombeks oma seelikut või kleiti pidevalt siluda… justnagu vahepealsel esinemise ajal oleks riietele imekombel kortsud tekkinud.

Pidev kella vaatamine

“Kuivõrd meil on vähe aega, siis ma sellel praegu pikemalt ei peatu…” kõlab mõne esineja suust nagu mingi müstiline mantra. Teine esineja jälle vaatab ilma mantratagi iga kahe minuti tagant oma kella nii, nagu kardaks kuhugi hiljaks jääda. Kuulajates tekitab see aga tunde, et neist tahetakse kiiresti lahti saada.

Seetõttu on taoline esinemisviis sobiv sellisele auditooriumile, kes lihtsalt kuhugi “linnukese” kirjasaamiseks kohal käivad – saab piisavalt kiiresti läbi ja küsimusi ei esitata.

Liigsed pausid kõnes

Iga esineja teab, et pausiga annab mingit olulist punkti veelkord rõhutada või annab öelda midagi sellist, mida sõnades välja öelda ei tahaks. Samas on terve hulk esinejaid, kes on otsustanud oma esinemist vürtsitada ühe suure pausiga, mida vahepeal mõningad kõnekatked häirivad.

Sobilik sellistele kuulajatele, kellele vaikuses mediteerida meeldib.

Materjalidega mässamine

Ilmselt on esineja materjalidega enne esinemist midagi juhtunud, sest terve oma kõne jooksul mässab ta oma materjalidega. Ja seda paistab seal paras hulk olevat, mistõttu annab ikka läbi lapata. Loomulikult tuleb seda veel ka piisavalt valjult krabistades ja “Nii, pagan- kus see mul siin nüüd oligi? Ahhaaa, siin…” omaette pobisedes teha.

Kui esineja on piisavalt vaikse häälega, siis kõik, mis kuulajatele meelde jääb on lakkamatu paberi krabin ja kellegi sosin selle taustal. Annab ainet õudusunenägudeks.

Ehetega mängimine

Naisterahvas on oma esinemisest nii haaratud, et ei pane tähelegi, kuidas ta oma kaelas oleva keti on täiesti sõlme keeranud. Kuulajad ootavad seda hetke, kuidas see kett  seal kaelas ennast lahti hakkab keerutama ja kas ta sealjuures ka esineja tiirlema paneb. Selle punkti alla käib veel ka kõrvarõngaste näppimine ja sõrmuse keerutamine.

Vaata lisaks veel ka selle seeria postitusi “Esinejate Pärlid 1. osa” ja “Esinejate “Pärlid” 3. osa”.

Sarnasel teemal postitused

Kes on Janek Tuttar?

Janek Tuttar on kodulehe AvalikEsinemine.net autor ja omanik. Lisaks sellele on ta ka Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor avaliku esinemise ja suulise eneseväljenduse ainete lektor. 

Siin lehel kirjutab ta kõigest sellest, kuidas iseendaga erinevates avaliku esinemise situatsioonides toime tulla.

  • +372 5623 0397
  • info@avalikesinemine.net

Jaga postitust

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Telli tasuta videokursus

Saa oluliselt paremaks kui need, kes Sind laval olles tüüdanud on.

Saadan Sulle 6 esinemisega seotud õppetundi, mida iga esineja teadma peaks.

Hoian Sinu andmed 100% kaitstuna. Ka minule ei meeldi spämm!

Meie privaatsuspoliitika

KONTAKT

  • Võta ühendust
    +372 5623 0397
  • Saada e-kiri
    info@avalikesinemine.net
Kas soovid saada paremaks esinejaks kui need, kes Sind laval olles tüüdanud on?

AVALIKU ESINEMISE TASUTA VIDEOKURSUS

Saadan Sulle seitse videot, mis sisaldavad hoolikalt valitud tehnikaid selle kohta, kuidas laval särada ja oma sõnum edukalt edasi anda.
NB! Hoian Sinu andmed 100% kaitstuna. Ka minule ei meeldi spämm!
Meie privaatsuspoliitika
SAADA VIDEOD
close-link