fbpx

Tasuta avaliku esinemise videokursus


SAA OLULISELT PAREMAKS KUI NEED, KES SIND LAVAL OLLES TÜÜDANUD ON

Saadan Sulle 7 esinemisega seotud õppetundi, mida iga esineja teadma peaks

Popupi vorm

Hoian Sinu andmed 100% kaitstuna. Ka minule ei meeldi spämm! Meie privaatsuspoliitika

Mitu äriraamatut sa viimase 12 kuu jooksul lugesid?

Selle külalispostituse on kirjutanud Gitta Veber, kes on aastaid töötanud ajakirjaniku ja -toimetajana erinevates meediaväljaannetes. Alates 2010. aastast on ta edukas ettevõtja, kelle peamiseks tegevusvaldkonnaks on internetiturundus. 

Täna räägib Gitta sellest, kuidas Videoraamatud sind aidata võiksid.

Miks lugeda äriraamatuid ja kuidas leida selleks aega?

Mida targem sa oled, seda paremaid valikuid suudad teha. Väärtuslikke teadmisi saad sa kindlasti tegutsedes ja kogemustest. Aga mitte ainult.

Head ideed sünnivad uute ja vanade mõtete sünteesis. Seega kui tahad paremaid ideid saada, tuleb uusi mõtteid regulaarselt pähe „istutada“. Tõhus ja lihtne viis uute mõtete omandamiseks mingis vallas on raamatute lugemine. Kui sa ei saa peale uusi mõtteid, on su peas vaid needsamad vanad mõtted ja su mõtlemisvõime on justkui tardunud.

United States Department of Labor on läbi viinud uuringu, milles selgus, et need, kes loevad vähemalt 7 äriraamatut aastas, teenivad keskmiselt 2,3 korda rohkem võrreldes 1 raamatu lugejaga. Raamatu lugejatel on rohkem ideid, kuidas oma sissetulekut tõsta.

Enamikel inimestest on kodus alla 10 raamatu

Inimesed loevad tegelikult väga vähe. Kui loed 10 raamatut mistahes valdkonnas, tead sa sellest rohkem kui 90% elanikkonnast. Seega kui tahad mingis vallas spetsialistiks saada, loe läbi 10 raamatut selle teema kohta.

Statistika näitab, et ainult 15% inimestest loeb raamatuid regulaarselt.  Ja veel enam, 80% inimestest on kodus alla 10 raamatu. Loodan, et see pole nii sinuga. Aga ausalt, mitu äriraamatut lugesid sina viimase 12 kuu jooksul?

Keskmise raamatu lugemiseks kulub üle 4h

Ilmselt oled sa ostnud  mitmeid huvitavaid äriraamatuid, ent need on jäänud riiulile vedelema, kuna sul pole aega olnud neid lugeda.

Raamatuturu standard näeb ette, et raamat ei saa olla lühem kui 200-250 lk. Seetõttu tarkusi, mida tegelikult saaks kiirelt esitada, heietatakse pikalt ja laialt erinevate nurkade alt, et leheruum täis saada.

Sinu jaoks tähendab see ebavajalikku ajakulu. Arvestades, et keskmine inimene loeb kiirusega 1 lehekülg minutis, kulub sul keskmise 250 lk raamatu lugemiseks 4h 10 min (kui loeksid ühe jutiga ja keskendunult – mida reaalsuses eriti ei juhtu). 

Kuidas lugeda raamatuid 30 minutiga

Iga raamatu peamised mõtted ja ivad saab tegelikult kokku võtta 20-30 minutilise videoga. Selle aja leidmine ei tohiks sulle enam nii suur probleem olla. 

Videoraamatud on 2011 aastal alustanud huvitav projekt, mis toob sinuni igal kuul kahe uue, hoolikalt valitud äriraamatu videokokkuvõtte eesti keeles.

Nii saad aasta jooksul kätte tervelt 24 väga hea äriraamatu tarkused. Kokkuvõtted on tehtud peamiselt värsketest äriraamatutest, mida tõlgitakse emakeelde alles 3. aasta pärast (kui üldse). Siin saad tutvuda kolme hea äriraamatu videokokkuvõttega tasuta.  Viska pilk peale ja anna tagasisidet selle kohta, milliste raamatute kokkuvõtteid sa seal ise näha sooviksid.

Janek Tuttar
Janek Tuttar

Janek Tuttar on kodulehe AvalikEsinemine.net autor ja omanik. Samuti on ta ka Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor avaliku esinemise ja suulise eneseväljenduse ainete lektor.

Siin lehel kirjutab ta eelkõige sellest, kuidas iseendaga erinevates avaliku esinemise situatsioonides toime tulla.

Artikleid: 146

Inspireeriv ja julgustav avaliku esinemise koolitus igasuguse esinemiskogemusega inimesele

Ainult eraldi tellitava sisekoolitusena