õuduslugu
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

Õuduslugu nr.4 “Te olete ju lollid…!”

Tudengitel algab uus loengusari, mida viib läbi üks tragi, ca.35-aastane naisterahvas. Jah, ja kohe esimese loengu esimestel minutitel selgub, et tegu “vägagi tragi” naisterahvaga, kes neile juba sissejuhatuses ära ütleb: “Teie olete siin tudengid, ja mina olen õppejõud- järelikult ei ole teil mõtet minuga siin vaidlema hakata. Kõik asjad on nii nagu MINA ütlen!”

Nagu noor seersant

Ühele tudengile meenutab see hirmsasti sõjaväes nähtud noort seersanti, kes rivi ees olles kunagi samal moel üritas sõduritele “muljet avaldada” öeldes : “Kui mina ütlen, et krokodillid lendavad, siis nad ka lendavad. Madalalt ja aeglaselt, aga lendavad!”

Selle suurepärase sissejuhatuse peale tekib auditooriumis olukord, kus tudengitel tekib õppejõu suhtes kerge kahtlus. Ja see kahtlus leiab järk-järgult esinemise edenedes ka kinnitust. Nimelt kipub õppejõud igal võimalikul hetkel üleolevalt käituma ja kummalisi kommentaare loopima.

“Te olete ju lollid…”

Kui keegi temalt midagi küsib, pööritab ta mõnikord silmi justkui andes märku “Oh, no mis küsimus see veel on?” Teisele esitatud küsimusele ütleb ta tõredal häälel vastuseks: “No ma rääkisin sellest juba, mitu korda ma seda teie arust üle pean kordama?”

Täielik šokk saabub korraks auditooriumisse siis kui õppejõud mingit teemat lahti seletades ütleb “Ah, aga te olete ju alles lollid tudengid, te ei peagi sellest aru saama.” Viimane tilk tudengite karikasse langeb siis kui õpetlane kellegi tudengi küsimuse peale järjekordselt silmi pööritab ja sel korral käega lüües veel ka “Pfffff….” teeb.

Kambakas on tulemas

Kõige selle tõttu otsustavad tudengid peale esimest päeva õppejõule “kambaka” teha. Nii hakkavadki nad järgmisel korral mõttetult vahele segama ja küsivad kõiki asju 5 korda üle. Vahepeal ütlevad: “Korrake palun- teie diktsioon on üsna segane ja me ei saanud sellest aru”.

See kõik ajab õppejõu üsna närvi ja ta hakkab tudengite peale kärkima. Tudengid teevad süütu näo ja ütlevad viisakalt vastu: “Andestage palun, aga miks te meie peale karjute?”

Sedaviisi see olukord seal muudkui kerib ja kerib kuni lõppeb sellega, et naisõppejõud tormab auditooriumist minema ja jookseb juhtkonnale kaebama. Edaspidi hoiatatakse kõiki teisi esinejaid selle kursuse eest öeldes “Tegu on väääääga raske grupiga, ole ettevaatlik”. Millegipärast aga ükski õppejõududest ei saa kunagi aru, millest need hoiatajad räägivad kuna see grupp paistab olevat just täpselt sama äge nagu kõik ülejäänudki.

Selle loo lõpetuseks küsin ma sinult kaks küsimust. Esiteks- kes sinu arust olukorra tekkimises süüdi oli? Ja teiseks- anna palun märku, mida sul sellest loost avaliku esinemisega seoses õppida on! ;)

Üks asi veel- saatke mulle palun ka omadest kogemustest pärinevaid “õuduslugusid” või lihtsalt toredaid esinemisega seotud lugusid.

Sarnasel teemal postitused

Kes on Janek Tuttar?

Janek Tuttar on kodulehe AvalikEsinemine.net autor ja omanik. Lisaks sellele on ta ka Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor avaliku esinemise ja suulise eneseväljenduse ainete lektor. 

Siin lehel kirjutab ta kõigest sellest, kuidas iseendaga erinevates avaliku esinemise situatsioonides toime tulla.

 • +372 5623 0397
 • info@avalikesinemine.net

Jaga postitust

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Telli tasuta videokursus

Saa oluliselt paremaks kui need, kes Sind laval olles tüüdanud on.

Saadan Sulle 6 esinemisega seotud õppetundi, mida iga esineja teadma peaks.

Hoian Sinu andmed 100% kaitstuna. Ka minule ei meeldi spämm!

Meie privaatsuspoliitika

KONTAKT

 • Võta ühendust
  +372 5623 0397
 • Saada e-kiri
  info@avalikesinemine.net

4 thoughts on “Õuduslugu nr.4 “Te olete ju lollid…!””

 1. mina õppisin siit seda, et naised, eriti keskealised naised, tuleb hoida kodus pliidi taga. las vaaritavad kartuliputru!
  peale igas vanuses meesolendite sobivad õppejõududeks ehk vaid imeilusad Tsikid, keda ammulisui vaatad, tyhja sest, mida nad räägivad :)

 2. Karin, selle loo rääkis mulle üks grupp tudengeid, kellele ma kunagi loengut andsin. Mind nimelt hoiatati enne nendega kohtumist, et “väga raske grupp on, oi-oi!”. Ja ennäe, minul oli suur hämming kui avastasin, et täiesti OK seltskond.

  Kui ma neilt siis küsisin, et millest selline kuulsus, siis nad mulle ka lugu selgitasid täpselt nii nagu see siin kirjas on. Ja taustainfona veel: see õppejõud töötas selles koolis ka vähem kui aasta, sest taoline tagasiside jõudis üsna kiirelt ka juhtkonna kõrvu, kes “tragi naisterahva” teenetest seepale loobus.
  Kuigi, ma olen ka samasuguseid meesõppejõude kohanud. Kas just nii hullusid, kui selles loos, aga üsna lähedasi… ;)

 3. Näite m6ju suurendamiseks on siin ilmselt k6vasti värve lisatud (kas siis loo jutustaja v6i nupukese koostaja poolt). Kahtlen, kas “tragi 35-ne proua” kogu seda raskekahurväe arsenali rakendas. T6si, m6ningaid neid v6tteid olen ise tudengina kogenud küll. Nii mees- kui naissoost 6ppej6udude loengutes. Ja kuna meeslektorite osakaal vähemalt TÜ-s on suurem, siis meessoost näiteid koguneb rohkem :)
  Kuid eks kirjeldades naeruväärset keskealist naislektorit saab ju palju lahedamaid kommentaare. Noh, umbes nagu Andre oma ;)

 4. Just oli artikkel postimehes, et mis juhtub naistega siis, kui nad seksi ei saa… see lugu on täpselt kümnesse.

Comments are closed.