Powerpoint presenters view kasutamine
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

PowerPoint presenters view – kuidas seda kasutada?

Paljud inimesed panevad oma slaididele kilomeetrise lausteksti, mida siis tuimal ilmel maha loevad. Kuidas sulle tundub, miks nad PowerPointi just sellisel moel kasutavad? Miks nad panevad lühikeste ja asjalike märkuste asemel tüütu portsu teksti? Tundub, et ilmselge vastus võiks kõlada “Ikka sellepärast, et nad kardavad räägitavat teksti ära unustada”.

Saad seda probleemi sellesama PowerPointi abil vältida nii, et “Sina oled teksti unustamata rääkinud ja kuulajad on elus.” See tähendab, et võid abivahendina kasutada Presenters View võimalust, kus kuulajad näevad ühel ekraanil neile määratud esiltust, aga sina ise oma kuvari pealt näed slaide koos omapoolsete täiendustega.

All olevas 4min 16sek kestvas videos näitan sulle, kuidas seda kõike lihtsa vaevaga ise kasutada.

Sinu arvutil peab olema Dualview või mitme kuvari kuvamise võimalus

Tänapäeva arvutitel on see enamasti juba sisse ehitatud. Kui kasutad Windows 7 operatsioonisüsteemi, siis lihtsaim viis mitme ekraani kuvamiseks (peale juhtmete ühendamist) on järgmine:

  • Paremklikk desktop ekraanil
  • Vali screen resolution
  • Nüüd saad Multiple displays alt endale sobiva valida

Presenter view kasutamine

Märkmeid saad oma slaididele lisada iga slaidi all olevasse “Notes” kasti lisada. Kui seda kasti ei ole näha, siis pead seda hiire abil nähtavaks lohistama. Videos olen seda paremini selgitanud.

Presenter view aktiveerimiseks vali ülevalt menüüst SlideShow. Nüüd leia paremalt “Show presentation on:” ja rippmenüüst vali see kuvar, millel soovid märkmetega versiooni näha. Samuti pane linnuke kirja “Use presenter view” ette (kliki pildil, et seda suuremalt näha).

PowerPoint presenter view kasutamine

Animatsioonid ja videod – kuulajatele nähtavad, sinu ekraanil mitte

Ei tasu ära ehmuda, kui sinu ekraanil animatsioonid ja videod ei tööta – kuulajate omal toimivad nad nii nagu peab. Kuigi pean sind ikka veelkord manitsema – mõtle alati hoolikalt läbi, miks ja kui suurel määral sa animatsioone kasutad. Peamine reegel võiks olla “mida vähem, seda parem. Sa ei taha ju oma esitlust kihva keerata, eks?

Vaata ka all olevat videot, kus ma oma ekraanipilti kasutades seda kõike sulle lähemalt selgitan.

Sarnasel teemal postitused

Darren LaCroix räägib elust

Darren LaCroix on 2001. aasta Toastmasters Internationali poolt korraldatud avaliku esinemise maailmaistrivõistluste võitja. Tema 2001. aasta võidukõnet võid näha all olevast videost.    

Loe edasi »

Onu Jossif ja kehakeel

Vaata ja imesta, kuidas on võimalik kehakeelt mitte kasutades oma sõnumile hoopis uimasemat ja ütlemata raskesti jälgitavat tooni anda. Võrdluseks soovitan nüüd vaadata klippi “Onu

Loe edasi »

Kes on Janek Tuttar?

Janek Tuttar on kodulehe AvalikEsinemine.net autor ja omanik. Lisaks sellele on ta ka Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor avaliku esinemise ja suulise eneseväljenduse ainete lektor. 

Siin lehel kirjutab ta kõigest sellest, kuidas iseendaga erinevates avaliku esinemise situatsioonides toime tulla.

  • +372 5623 0397
  • info@avalikesinemine.net

Jaga postitust

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

1 thought on “PowerPoint presenters view – kuidas seda kasutada?”

Comments are closed.