fbpx

Tasuta avaliku esinemise videokursus


SAA OLULISELT PAREMAKS KUI NEED, KES SIND LAVAL OLLES TÜÜDANUD ON

Saadan Sulle 7 esinemisega seotud õppetundi, mida iga esineja teadma peaks

Popupi vorm

Hoian Sinu andmed 100% kaitstuna. Ka minule ei meeldi spämm! Meie privaatsuspoliitika

“Appi! Nad ju vaatavad mind”

Oled sa mõnikord mõelnud, mis on avaliku esinemise juures see asi, mida sa kõige rohkem pelgad? Tavaliselt, kui ma kellegi käest küsin, kas ta esinemist kardab, öeldakse ikka “jah”. Kui küsin edasi, mis on see, mida ta täpselt kardab, siis kehitatakse õlgu ja öeldakse “Noh…tervet seda värki!”

Hiljem, olles väheke aega järele mõelnud, tuuakse siiski välja hulk erinevaid põhjuseid ja üheks neist on “Ma kardan tähelepanu keskpunktis olla, kõik vaatavad mind ja see tekitab ebamugavust.”

Kui ma vaatan siinsamal kodulehel oleva küsitluse tulemusi, siis ka seal on seesama kartus esinemishirmu põhjustajana teisel kohal. Tänase seisuga on 103 inimest (23,6%) 437 öelnud selle oma esinemishirmu peamise põhjusena välja toonud.

Tähelepanu keskpunktis olemine on hea

Mõtle, mis on hullem: kas see kui kuulajad sind vaatavad või see kui nad sind ei vaata? Ilmselt mõtled juba praegu isegi, et hullem on ju see kui sind ei jälgita- järelikult teed midagi valesti.

Kui kuulajad sind vaatavad, on see tegelikult ju kompliment- ilmselgelt pakud sa neile veel piisavalt huvi, et mitte omade asjadega tegelema hakata.

See aga kui näed, et sa kuulajatele korda lähed, peaks hoopiski enesekindlust kasvatama. Pealegi- keda või mida nad siis kõnet pidades vaatama peaksid, eks? Juba tõsiasi, kui suudad sellel murele sedaviisi positiivselt läheneda, teeb sinust parema esineja.

Muuseas, nii esinemishirmuga tegelemise nippe kui ka teisi avaliku esinemise põnevaid teemasid käsitlen ma ka oma järgmisel avaliku esinemise koolitusel. Soovitan selle kohta lähemalt lugeda SIIT.

Kuivõrd kohtade arv koolitusel on piiratud, siis kehtib põhimõte “kes ees, see mees”, siis võib juhtuda, et kõik soovijad kahjuks osaleda ei saa- seetõttu tasub kohe ära otsustada.

Janek Tuttar
Janek Tuttar

Janek Tuttar on kodulehe AvalikEsinemine.net autor ja omanik. Samuti on ta ka Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor avaliku esinemise ja suulise eneseväljenduse ainete lektor.

Siin lehel kirjutab ta eelkõige sellest, kuidas iseendaga erinevates avaliku esinemise situatsioonides toime tulla.

Artikleid: 146

Inspireeriv ja julgustav avaliku esinemise koolitus igasuguse esinemiskogemusega inimesele

Ainult eraldi tellitava sisekoolitusena